Prof. Dr. Kerim Buladı’nın tefsiriyle Kur'an'ın Işığında (1. Bölüm)

Müslümanların yol göstericisi olan Yüce Kitabımız Kur’an-ı Kerim’in insanoğluna verdiği mesajlar ne? Ayetlerde hangi hikmetler var. Prof. Dr. Kerim Buladı’nın tefsiriyle “Kur’an’ın Işığında” hafta içi her gün saat 12.00’da Vav TV'de sizlerle…

29 Haziran 2021 | 15:50

Prof. Dr. Kerim Buladı'nın tefsiriyle Kur'an'ın Işığında 1. bölümüyle sizlerle...

Prof. Dr. Kerim Buladı bu bölümde programda genel olarak ne yapılacağından bahsetti.

Kur'an'ın Işığında programında Kur'an'ı anlamaya çalışacağımızı, Kur'an'ın izah edilip, tefsir etmeye çalışılacağını belirtti. İlk olarak "Tefsir nedir?" sorusuna cevap arayan Buladı şunları söyledi: "Kur'an'ı Kerim 610 yılında Hz. Muhammed'e (sav) vahyedilen, onun sözleriyle tebliğ edilen ilahi bir kelamdır. Kur'an Hak'kı batıldan arayan bütün insanlara hidayet rehberi ve kaynağı olan apaçık bir nur ve insanlara rahmet kaynağı olan bir kitabi hakimdir. Kur'an hiç şüphesiz Peygamber Efendimizin (sav) en büyük mucizesidir. Bu mucize çağları kuşatan bir mucizedir. Diğer peygamberlere indirilen mucizeler kendi dönemlerine aittir. Ancak Hz. Peygamber'e (sav) indirilen Kur'an mucizesi Kıyamete kadar devam edecektir. İnsanlara dünya ve ahiret saadetini temin eden ve bu anlamda gönderilen Arapça olarak indiği açıkça ifade edilen Kitab-ı Hakim'in sunduğu mesajları lafızdan manaya manadan pratiğe nasıl taşıyacağız? Onu nasıl bir hayat kitabı, hayatın kendisi nasıl yapabiliriz? Bunu hangi usüllerle sürdürebiliriz. İlim ve teknoloji ne kadar gelişirse gelişsin Kur'an'ın sırları tükenmeyecektir."

"Tefsir Allah'ın muradını anlama ve açıklama çabasıdır." diyerek tefsirin ne anlama geldiğini açıklayan Prof. Dr. Kerim Buladı bu bölümde İstiaze'nin ne olduğunu ve besmelenin önemini bizlere açıkladı.

VAV TV RESMİ WEB SİTE

► https://www.vavtv.com.tr

VAV TV FREKANS AYARLARI

►https://www.vavtv.com.tr/frekanslar

**

SOSYAL MEDYA ADRESLERİ

► https://facebook.com/vavtv
► https://twitter.com/vavtvresmi
► https://instagram.com/vavtvresmi

Soru, görüş ve önerileriniz için aşağıdaki iletişim bilgisinden Vav TV'ye ulaşabilirsiniz.

► iletisim@vavtv.com.tr

___________________________________________

FİKRİYAT.COM SOSYAL MEDYADA!

Fikriyat'ı aşağıdaki sosyal medya adreslerinden takip edebilirsiniz;

👉 TWITTER

👉 INSTAGRAM

👉 FACEBOOK

👉 YOUTUBE 🔔

👉 Fikriyat.com mobil uygulamasını ise buradan indirebilirsiniz.

Görüş ve önerileriniz için bizlere ulaşabileceğiniz e-posta adresimiz:

fikriyat@fikriyat.com.tr